Knygos klubas rekomenduoja

2019 m. gegužės 10 d.
Nusistovėjus šiltiems ir gražiems orams, vis dažniau dairomės į knygų lentynas, ieškodami naujų romanų, dokumentinių pasakojimų ar net poezijos tomelio. Jonavos viešosios bibliotekos Knygos klubas rekomenduoja link vasaros žengti jausmingai ir nepamirštant, kad pavasaris yra puikus metas įsimylėti. Tie, kam tokių išgyvenimų trūksta ir ieškote įkvėpimo, bibliotekoje į rankas gausite prancūzo Romain'o Gary knygą „Aušros pažadas“. Ne, tai nėra pigus meilės romanas. Prancūzų kilmės autorius, XX amžiuje gyvenęs Vilniuje, yra žymus būtent dėl šios knygos. Vienas įsimintiniausių jos siužeto vingių: herojus berniukas, beviltiškai įsimylėjęs mergaitę, nesulaukia atsako, todėl suvalgo savo... batą. Jei vasarą aplankysite Lietuvos sostinę, nepraleiskite progos J. Basanavičiaus gatvėje pamatyti Romo Kvinto skulptūrą, skirtą R. Gary – laukia nepamirštamas įspūdis, tikrai vertas asmenukės socialiniame tinkle.
Artėjanti vasara ne vienam jonaviečiui bus toks metas, kai keliausime į kaimą – trauks gamta, gražūs kraštovaizdžiai ir gaivus oras. O kur dar visi sodo ir daržo teikiami malonumai bei vaisiai ir daržovės! Prisiekę kaimo mėgėjai iš bibliotekos prieš kelionę galėtų pasiskolinti gamtininko Henriko Gudavičiaus knygą „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus“. Šį dienoraštį galėtume vadinti lietuviškąja „Robinzono Kruzo nuotykių" versija. Visgi, knyga skirta pirmiausia suaugusiems skaitytojams, kuriems svarbus civilizacijos ir gamtos santykių klausimas. H. Gudavičiaus užrašai gali tapti naudingų patarimų, kaip ūkininkauti kaime, rinkiniu.
Ir pagaliau tie, kas negali gyventi be sunkių klausimų ir dievina klasiką, galėtų prisiminti Vokietijoje populiarumo rekordus viršijusį Antano Škėmos pasakojimą „Balta drobulė“. Ši knyga – gera atsvara išoriniam vasaros nerūpestingumui ir linksmybėms, nes, kai gėrio nėra, su kuo palyginti, puikią nuotaiką netikėtai gali pakeisti beveik nepaaiškinamas liūdesys. Kad taip neatsitiktų, A. Škėmos romanas yra vienas geriausių būdų išlaikyti vidinę pusiausvyrą.
Vasara be knygos – tai tiesiog nesusipratimas, todėl pasirūpinkite gražiojo metų laiko pradžios skaitiniais jau dabar. Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos Jums mielai patars ir padės išsirinkti pačias geriausias knygas. Laukiame Jūsų!

​  Ramūnas Čičelis
Adresas: Žeimių g. 9, LT-55158, Jonava