2019-ieji – Vietovardžių metai

2019 m. kovo 6 d.
„Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Praturtinkime savo dabartį, juos įamžindami ir prakalbindami naujai“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

​Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, Seimo nutarimu 2019-ieji yra paskelbti Vietovardžių metais.

​​Jei primiršote, jog Lietuvos pavadinimas kildinimas nuo Lietavos upelio, tekančio per Upninkų seniūniją ir įtekančio į Nerį, pavadinimo, kviečiame tai prisiminti.

​Ar žinote, kaip atsirado Jonavos, Skarulių, Rimkų, Ruklos ar Panoterių kaimų pavadinimai bei kokiu vardu vadinti Jonavoje tekantį upelį –„Varnaka“ ar „Varnutė“?

​Tikimės, jog Jus sudomins ir tai, kad apie Jonavos krašte esantį Gaidelio akmenį, Lokenėlių piliakalnį sklando legendomis apipinti pasakojimai. Užsukite į Jonavos viešosios bibliotekos Kraštotyros skaityklą ir sužinosite ne tik tai. Laukiame Jūsų.

Jonava : [informacinis leidinys] / [tekstas: Renata Kilinskaitė] ; [vertimas į anglų kalbą: UAB „Magistrai“]. − [Jonava] : Jonavos krašto muziejus, 2016. − 93, [1] p. : iliustr. – Lietavos upelis, p. 62. Jonavos kraštas iš paukščio skrydžio : [fotoalbumas / nuotraukų autoriai Kęstutis Fedirka, Kęstutis Urbonas ir Valerijus Buklajevas]. − [Kaunas] : K. Fedirka, 2012. − [84] p. : iliustr. – Jonava, p. 2.   Jonavos kraštas iš paukščio skrydžio : [fotoalbumas / nuotraukų autoriai Kęstutis Fedirka, Kęstutis Urbonas ir Valerijus Buklajevas]. − [Kaunas] : K. Fedirka, 2012. − [84] p. : iliustr. – Skaruliai, p. 71.

Jonavos kraštas iš paukščio skrydžio : [fotoalbumas / nuotraukų autoriai Kęstutis Fedirka, Kęstutis Urbonas ir Valerijus Buklajevas]. − [Kaunas] : K. Fedirka, 2012. − [84] p. : iliustr. – Rimkai, p. 70. Rukla Jonavos kraštas iš paukščio skrydžio : [fotoalbumas / nuotraukų autoriai Kęstutis Fedirka, Kęstutis Urbonas ir Valerijus Buklajevas]. − [Kaunas] : K. Fedirka, 2012. − [84] p. : iliustr. – Panoteriai, p. 33.

Varnutė Gaidelis Lokenėlių piliakalnis
Adresas: Žeimių g. 9, LT-55158, Jonava Telefonas/faksas: (8 349) 53 160 El. paštas: biblioteka@jonava.rvb.lt Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190313985