Liepos – rugpjūčio mėn. naujų knygų srautas
Gabija Grušaitė „Neišsipildymas“

Meelis Friedenthal „Melancholija“

Jules Verne „20 000 mylių po vandeniu“

Heather Morris „Cilkos kelias“

Elizabeth Haynes „Už uždarų durų“

Sebastian Faulks „Paukščių čiulbėjimas“

Aistė Masionytė „Portugalija: Atrasti. Mylėti. Ilgėtis“

Megan Miranda „Tobula nepažįstamoji“

Sue Prideaux „Aš dinamitas!: Nietzsche‘s gyvenimas“

John Medina „Kaip vystosi kūdikio smegenys“

„Džyru džyru muzikėlė: tartį lavinančios dainelės“

Žydrė Dargužytė-Černiauskė „Rašymo terapija: Nuo žodžio iki jausmo“

Živilė Avital Juonytė „Žydų šventės ir tradicijos“

Jau ne vienerius metus juntamas augantis visuomenės susidomėjimas autentišku Lietuvos žydų pasauliu, tradicijomis ir papročiais. Knygoje siekiama skaitytojus supažindinti su šimtmečius lietuvių kaimynystėje gyvenančios žydų bendruomenės etnine kultūra, prisidėti prie savitarpio supratimo ir tolerancijos sklaidos. Plačiajai visuomenei skirtame pažintiniame leidinyje pristatomos žydų religinės ir pasaulietinės šventės bei su jomis susijusios tradicijos, žydų gyvenimo ciklas ir jį lydintys papročiai, supažindinama su šeštą tūkstantmetį skaičiuojančiu žydų kalendoriumi.
Šio leidinio nereikėtų laikyti išsamiu žydų švenčių ir gyvenimo būdo vadovu ar vadovėliu, skirtu praktikuojantiems žydams. Greičiau tai įvadas į nepaprastai turtingą ir įvairialypę žydų kultūrą, į kurią reikia pažvelgti per spalvingą švenčių ir gyvenimo ciklo prizmę. Knyga ne tik praturtintų Jūsų žinias, pateiks atsakymus apie žydiškąją tradiciją, bet ir iškels naujų klausimų bei paskatins toliau eiti pažinimo keliu.
Živilė Avital Juonytė – tarptautinės komunikacijos specialistė, knygos „Izraelis ir jo žmonės“, straipsnių bei paskaitų žydų kultūros tema autorė. Baigusi magistrantūros studijas Jeruzalės Hebrajų universitete, ne vienerius metus dirbo Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Nuo 2019 m. gyvena Tel Avive.
Vaidotas Januškis „Kelionių takais: Nuo snieguotų viršūnių iki džiunglių“

Naujoje knygoje autorius pasakoja apie savo keliones: pradžioje pėstute, po to valtimis bei baidarėmis, vėliau slidėmis po užpoliarės tundrą, pačių suręstais plaustais kalnų upių rėvomis ir slenksčiais. Keliauta ir saulės išdegintų dykumų barchanais, ir per Stalino represijų tremtinių kaimus bei politinių kalinių buvusių lagerių vietas Sibire.
Autorius daug dėmesio skiria kalnams, pasakoja, kaip įveikė snaudžiančių ugnikalnių kraterius, milžiniškus ledynus ir užkopė į daugelio kalnų snieguotas viršūnes. Per šias keliones autoriui teko sutikti daugiau nei šimto tautybių žmonių, pabendrauti, išgirsti jų legendų, pamatyti jų papročių, paskanauti meškienos, šunienos, krokodilienos, krabų, maralų, banginių mėsos.
Vaidotas Januškis – žinomas Lietuvos geografas, keliautojas, mokslininkas, knygų autorius. Kelis dešimtmečius darbavosi Vilniaus universitete ir Vilniaus pedagoginiame universitete, yra gamtos mokslų daktaras. Be to, jis yra mokslo populiarinimo knygų „Tikėtina“, „Pasaulio paslaptys“, „Žemė – vandens planeta", „Gyvūnų gebėjimai", „Neįtikėtina“ autorius. Su ekspedicijomis yra keliavęs nuo Baltijos iki Kamčiatkos, nuo Arkties iki Pamyro, klajojo po Europą, Aziją, JAV ir Kanadą, Vidurio Ameriką, kelis kartus plaukiojo po Ramųjį vandenyną ir daugelį jūrų.
Rytas Šalna „Kelionių razinos“

Plečiantis kelionių geografijai, klajojant po margąjį pasaulį, šokinėjant iš vieno žemyno į kitą, teko patirti labai daug įvairių situacijų: nuo linksmų iki netikėtų, nuo pribloškiančių iki pamokančių. Vienų priežastimi būdavo pakeleiviai, kitų – pats autorius ir jo patirtis ar, atvirkščiai, jos nebuvimas, dar kitų – gamtos stichijos, kultūriniai skirtumai ar tiesiog atsitiktinumai.
Autorius – geografas, keliautojas Rytas Šalna, jau daugiau kaip dvidešimt penkis metus dirbantis gidu visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą, į šią knygą sudėjo apie septyniasdešimt tokių kelionių istorijų, Jis šmaikščiai pasakoja ir daug asmeninių nuotykių, ir istorijų, nutikusių lydint keliaujančius žmones. Šis rinkinys yra autoriaus gyvenimo ir kelionių aukso fondas.
Skaitydami būtinai pasijuoksite iš autoriaus ir iš kuriozinių situacijų, o gal rasite ir naudingų patarimų, kurie praverstų keliaujant po pasaulį.
Rytas Šalna gimė 1967 m., studijavo Vilniuje geografiją, šio mokslo didaktiką Vokietijoje, dirbo mokytoju ir dėstytoju, yra parašęs per 50 geografijos ir istorijos vadovėlių, metodinės literatūros. Nuo 1995 m. kaip kelionių organizatoriaus „Grūda“ gidas dirba įvairiuose pasaulio regionuose, darbo patirtis apima daugiau nei 50 valstybių, iš kurių Afrikos šalys, Australija ir Naujoji Zelandija yra pagrindinė specializacija. Turizmo tematika yra parašęs kelis šimtus straipsnių, išleidęs knygas „Geokubas“, „Įdomybių geografija“, „Kelionių razinos“, „Peru spalvos“, kaip keliautojas ir žurnalistas dalyvavęs daugybėje radijo, televizijos laidų ir reportažų.
Rytas Šalna „Kia Ora: Naujoji Zelandija“

„Kia ora, Naujoji Zelandija“ yra pirmoji lietuvių autoriaus knyga apie šią tolimą šalį. Joje pristatoma didelė temų įvairovė: geografinė aplinka ir reiškiniai, gyvoji gamta, istorija, maorių kultūra, ekonomika, turizmas. Knygoje atskleidžiamas gyventojų mentalitetas bei pribloškianti gamta, kaip magnetas traukianti iš viso pasaulio. Išskirtinai daug dėmesio skiriama unikaliai maorių kultūrai, išgyvenusiai sunkius laikus, o dabar tapusiai neatsiejama šalies dalimi. Kur gi dar mūsų Žemėje taip arti vienas kito yra fjordai, ugnikalniai, išsvajotieji smėlio paplūdimiai ir ledynai, tankūs paparčių miškai ir geizeriai? Ir kur kitur dar galima pamatyti tokį harmoningą Polinezijos kultūros ryšį su europiečių kolonijine praeitimi tokioje gražioje aplinkoje su tiek daug niekur nesutinkamų endeminių augalų ir gyvūnų? Visa tai – Naujojoje Zelandijoje.
Anna Woltz „Gipsas“

Vytautas V. Landsbergis „Kas tas Pūkis?“
