Nuotoliniai anglų kalbos kursai – galimybė tobulėti kiekvienam

2020 m. gruodžio 18 d.


​Džiaugiamės ir didžiuojamės bibliotekos savanoriu Domantu Žukausku, kuris negailėdamas savo laiko ir jėgų, žiniomis dalinasi su bibliotekos lankytojais. Domantas šiuo metu studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje Kaune. Jo studijų kryptis – anglų kalbos pedagogika ir kita užsienio kalba (vokiečių). Jis yra ir Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos narys. Savanoriauti ir vesti anglų kalbos pradžiamokslio kursus Jonavos viešojoje bibliotekoje Domantas pradėjo dar 2017 m., besimokydamas Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje. Tad kompetencija ir pedagoginė praktika jau „su stažu“. 

​Susidarius sudėtingai situacijai dėl pandemijos, Domantas ėmėsi organizuoti nuotolinius mokymus. Taip šių metų birželio mėnesį startavo anglų kalbos nuotoliniai mokymai pradedantiesiems (A1 lygyje) ir pažengusiems (A2 lygyje). Per šiuos metus Domantas jau pravedė 87 pamokas, o jose sudalyvavo 422 nuotolinių mokymų lankytojai.  
Pasak Domanto, aktyviai mokosi 10 žmonių (3 – A1 ir 7 – A2 lygyje). Užsiregistravusiųjų buvo daugiau, tačiau kitiems pritrūko skaitmeninio raštingumo kompetencijų bei ryžto.

​Kursų metu didelis dėmesys skiriamas anglų kalbos gramatikos, žodyno, kalbėjimo bei rašymo gebėjimų vystymui. Pamokų metu naudojami įvairūs naudingi metodai, padedantys veiksmingai išmokti anglų kalbą: darbas grupėse, minčių žemėlapių kūrimas, vaizdo medžiagos analizė, dialogų ir monologų kūrimas bei pritaikomumas gyvenimiškose situacijose ir kt. 
Kursų metu mokomasi ir papildomų temų, susijusių su mūsų kasdieniu gyvenimu (pvz., – pirmoji medicinos pagalba). Mokymų dalyviai išmoksta įvairių medicinos priemonių pavadinimus (pvz., – pincetas ir t. t.). Užsiėmimų metu besimokantieji naudojasi elektroninėmis gramatikos pratybomis, elektronine mokymosi sistema „Moodle“, programėle „Quizlet“, kuri skirta greitam žodžių įsisavinimui, mobiliąja aplikacija „News in Levels“ bei kitais elektroniniais sprendimais.  

Šių mokymų kurso užbaigimas numatomas 2021 metų balandžio-gegužės mėn. Baigęs šį kursą, dalyvis įgys norimą anglų kalbos lygio kompetenciją pagal Europos Kalbų Aplanko (EKA) keliamus reikalavimus. 

​Kitos grupės bus renkamos 2021 metų vasarą. Numatomas papildomas priėmimas į A2 ir B1 lygių grupes. Kol kas pradedančiųjų grupė kitais metais nėra numatyta.
Maloniai kviečiame prisijungti!
Kontaktinis asmuo – Domantas Žukauskas, el. p.: domantaszuk14@gmail.com 
© PigiosSvetaines.lt