Apie parodą „Gyvenimas – tai judėjimas“

2019 m. kovo 14 d. 

2007 m. Jonavos rajono laikraštis „Naujienos“ M. Kručą nominavo Kaimo šviesuoliu ne tik už poezijos knygos išleidimą, bet ir už vadovavimą Jonavos neįgaliųjų draugijos satyros grupei „Rykštė“, už sukurtus humoristinius scenarijus, bet ir už tai, kad šis garbaus amžiaus žmogus randa noro ir jėgų aktyviai dalyvauti Upninkų bendruomenės ir kultūros centro renginiuose. Kaimo šviesuoliu jis tituluotas dar ir dėl to, kad laisvalaikiu gamina geros kokybės kankles ir jomis groja. 2013 m. – Jonavos rajono savivaldybės Kultūros ir meno taryba jo kandidatūrą pasiūlė į Jonavos krašto šviesuolių rinkimus. 2014 metais, 85-ojo gimtadienio proga, Mykolui Kručui suteiktas Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos Garbės nario vardas.
​Mykolas Kručas – ne tik knygų autorius ir bendraautoris, bet ir rašo romansus, dainuoja, groja armonika, kanklėmis, smuiku, dalyvauja poezijos renginiuose, skaito eiles.  
​2008 m. Mykolas Kručas subūrė kapelą „Trys diedukai“. Vadovas grojo kanklėmis, Antanas Kirvelevičius – armonika, o Antanas Jasiulevičius – pjūklu. Suaugusiųjų folkloro ansamblių, liaudiškų kapelų, pavienių atlikėjų varžytuvėse „Trenk polkutę“ upninkiečiui Mykolui Kručui, Panevėžio krašto tarme pasekusiam pasakojimą „Kaip karalius vogė“, buvo suteiktas pasakorių pasakoriaus titulas (2013 m.).
​Parodoje pateikiame kraštiečio Mykolo Kručo biografiją, pristatome kraštietį – knygų autorių ir bendraautorį, pateikiame straipsnius apie kraštiečio veiklą spaudoje ir internete. Kviečiame pasigėrėti jo pasiekimais – suteiktais vardais, nominacijomis, įteiktais diplomais ir sveikinimais. Taip pat pateikiame nuotraukas iš aktyvaus žmogaus asmeninio albumo.
​Dėkojame Mykolui Kručui už bendradarbiavimą rengiant virtualią parodą „Gyvenimas – tai judėjimas“.

© PigiosSvetaines.lt