Bibliotekoje – naujos rinktinės knygos

2019 m. spalio 14 d.
Įpusėjus rudeniui, vis retesnis jonavietis leidžiasi į tolimą kelionę – atėjo laikas prisiminti malonias vasaros ir rugsėjo turizmo patirtis. Žinoma, kad geriausiai atsiminimus atgaivina nuotraukos ir iš kelionių parsivežti suvenyrai. Vis dėlto, biblioteka skaitytojams siūlo gilesnį ir įdomesnį išgyvenimą: savo išvykas palyginti su žymios šiuolaikinės lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk romano „Bėgūnai“ siužetu. Garantuojame – rasite daug paralelių ir pastebėsite tai, ką, vaikščiodami ar važinėdami po svečias šalis, praleidote pro akis. Šią knygą verta skaityti ir todėl, kad jos autorė – šių metų Nobelio literatūros premijos laureatė. Gal, perskaitę šią knygą, netgi nuspręsite kardinaliai pakeisti savo gyvenimą ir tapti vienu iš „bėgūnų“, tų, kurie keliauja nesustodami, nes tai taip šiuolaikiška, modernu ir įdomu.

​Tiems, kas labiau už viską brangina namus, gimtinę ir tėviškę, biblioteka siūlo panirti į poetės Paulinos Žemgulytės eilėraščių eilutes. Autorės naujausia knyga „Šiaurinio dangaus“ - reto ir tikro jaukumo knyga. Ją skaityti patartina šiltame kambaryje ir su puodeliu geros arbatos rankose. Atpažinsime čia ne tik savo pirmuosius namus, bet ir visą mūsų regioną – Šiaurės rytų Europą. Nedažnai būna taip, kad apie gimtines kalbama be perdėto patriotizmo, nerėkiant, bet giliai išjaučiant ir įsižiūrint į namų daiktus, kiemą ir gamtą. Tikėtina, kad „Šiaurinio dangaus“ labiau galėtų patikti tiems, kurie iš knygų trokšta ne svaigių nuotykių, o nusiraminimo ir supratimo, kad gyvename teisingai ir tikrai.
 
Na, o tie skaitytojai, kuriems iš literatūros norisi galvosūkių ir sudėtingų mąstymo užduočių, turėtų iš bibliotekos lentynos imti jauno profesoriaus, medijų teoretiko Kristupo Saboliaus knygą „Materija ir vaizduotė“. Nesuklysime galvodami, kad veikalas turėtų traukti ir jaunimą (vaizduotės tema yra pamatinis šių dienų filosofinis ir praktinis rūpestis), ir tuos, kurie aukštosiose mokyklose studijavo marksizmą, teigusį bet kokios materijos dominavimą prieš visą kitą tikrovę. Pastariesiems ši knyga gali tapti išlaisvinančiu moksliniu kūriniu. Autorius vertas dėmesio ir todėl, kad, skaitydami jo parašytus puslapius, išvengiame ilgų ir painių užsienio filosofų veikalų skaitymo – K. Sabolius visada pateikia minties koncentratą. 

​Malonių skaitymo įspūdžių!

Jonavos viešosios bibliotekos Kultūrinių veiklų organizatorius
Ramūnas Čičelis

   
© PigiosSvetaines.lt