Eurodebatai „Balsuok galva, o ne kojomis“

2019 m. gegužės 18 d.
Jonavos Senamiesčio gimnazija jau trečius metus sėkmingai dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA). Projekto tikslas – skatinti aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. 
Artėja Europos Parlamento rinkimai. Ką pasirinkti iš daugybės kandidatų? Koks turėtų būti europarlamentaras? 
Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savo idėjomis ir mintimis su jonaviečiais senjorais dalijosi Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai, debatų klubo atstovai Viltė Mataraitė, Julija Darvidaitė, Simona Butkevičiūtė, Rokas Šeštokas ir Žygimantas Rudys. Simona, Jaunimo Europos komandos atstovė Jonavai, pristatė rinkiminę EP platformą „Šį kartą balsuosiu“, papasakojo apie EP veiklą. 
Kalbėtojų mintys ir idėjos sukėlė audringas diskusijas. Žygimantas susikūrė gero EP nario formulę: sąžiningumas, diplomatiškumas, drąsumas, užsienio kalbų mokėjimas, apgalvotas elgesys. Viltė siūlė domėtis politika visada, o ne vien tik prieš rinkimus, diskutuoti apie politiką su draugais. Rokas teigė, kad pats geriausias būdas išsirinkti tinkamus kandidatus – dalyvauti rinkiminiuose renginiuose, debatuose. Julija įtikinėjo, kad būtina susipažinti su partijų rinkiminėmis programomis. 
Apibendrinus ir kalbėtojų, ir klausytojų mintis, galima teigti, kad gegužės 26 d. mes visi turime prisiimti atsakomybę už geresnę ateitį ir pasirinkti teisingai. Tad kurkime valstybę ir Europą savo balsu!
Senjorai ne tik pritarė kalbėtojams, bet ir papildė, pasakė savo pastebėjimus. Savo išmanymą ir erudiciją gimnazistai atskleidė atsakydami į sudėtingus, netikėtus senjorų klausimus (klausimų neišvengė nei vienas kalbėtojas). Senjorams buvo įdomu, ką gimnazistai mano apie Katalonijos atsiskyrimą nuo Ispanijos, apie galimybes priversti pasitraukti netinkamai atstovaujančius Lietuvą EP narius...
Tikimės, kad nuoširdus ir šiltas skirtingų kartų - jaunimo ir senjorų bendravimas nenutrūks. 

​Jonavos senamiesčio gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Laima Statkevičienė
  

© PigiosSvetaines.lt