Dėmesio! Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. lankytojų patogumui keičiasi Jonavos viešosios bibliotekos ir bibliotekos Rimkų filialo darbo laikas. 
Darbo dienomis lauksime Jūsų 10:00-19:00, o šeštadieniais 10:00-16:00.
​Jonavos viešoji biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis. ​Bibliotekos nedarbo laiku leidinius prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį prie pagrindinio įėjimo.​

​Įteikta Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija

2018 m. birželio 21 d.
Birželio 20 d. Jonavos kultūros centro Meno galerijoje buvo įteikta kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija.

​Susirinkusiuosius ir premijos laureatą sveikino rajono Savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, G. Kanovičiaus sūnus Sergėjus Kanovičius ir kūrinių vertinimo komisijos pirmininkas Vytauto Didžiojo universiteto profesorius istorikas Egidijus Aleksandravičius.

​Žiūrovai išvydo unikalaus ansamblio „Rakija Klezmer Orkestar“, atliekančio tradicinę žydų muziką, pasirodymą bei Ramūno Čičelio režisuotą dokumentinį filmą „Mane maitina Jonava“ apie G. Kanovičiaus ryšius su Jonava, rašytojo požiūrį į literatūros istoriją ir dabartį. 

​Autoritetingos komisijos sprendimu, šiais metais premija atiteko viduriniosios lietuvių prozininkų kartos rašytojui, filosofui, eseistui, mokslinių straipsnių autoriui Tomui Kavaliauskui už subtilų ir autoriaus literatūrinę meistrystę liudijantį romaną „Originalas“. Pasak komisijos pirmininko prof. E. Aleksandravičiaus, T. Kavaliauskas nusipelno apdovanojimo už išradingumą ir žaismę, sujungiant daugiakalbės šimtmečio Lietuvos pasakojimą su intelektualiosios jaunuomenės iššūkiais globalia virstančios Europos akivaizdoje. 

​G. Kanovičiaus literatūrinę premiją Jonavos r. savivaldybės viešoji biblioteka kartu su rajono Savivaldybe įsteigė 2017 metais.

© PigiosSvetaines.lt