Jonavos krašto šviesuolė

2020 m. balandžio 30 d. 

Irena Nagulevičienė – ​Jonavos krašto šviesuolė
M. K. Čiurlionio fondas vykdo įvairius projektus kultūros, švietimo, meno ir diplomatijos srityse. Lietuvos šviesuoliai – visuomeniniai renginiai, vykstantys įvairiose visuomeninėse ar valstybinėms institucijoms priklausančiose erdvėse. Šviesuolių pagerbimo šventės rengiamos, kartu bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomenėmis, kurios siūlo ir atrenka nominantus. Šventinių renginių metu – pristatomos žymios, tačiau akcentuojamos bei pristatomos ir nežymios, asmenybės visoje Lietuvoje, kurios daugiau laiko skiria savo srities darbams nei žinomumui. Nominantams yra skiriamas apdovanojimas – M. K. Čiurlionio taurė „REX“, koncertas ir padėkos žodžiai. Ši programa vykdoma nuo 2007 metų. 

​Jonavos krašto visuomenė įsijungė į šviesuolių rinkimą 2012 m. Nuo pat pirmųjų metų buvo siūloma Irenos Nagulevičienės kandidatūra. 2014 metais Jonavos rajono poezijos klubo „Šaltinis“ pirmininkė Irena Nagulevičienė išrinkta Šviesuole kartu su Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos įkūrėju ir pirmininku Kostu Fedaravičiumi. M. K. Čiurlionio fondas ir Jonavos savivaldybė jau trečią kartą surengė šventinį renginį „Jonavos krašto šviesuoliai“, kurio metu sveikino ir apdovanojo šviesias Jonavos krašto asmenybes. Šviesuolius sveikino ir M. K. Čiurlionio taures „REX“ įteikė Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, šventinį koncertą dovanojo styginių kvartetas „Archi Quartett“ ir solistė Ilona Pliavgo. Apie tai kviečiame pasiskaityti straipsniuose iš periodinės spaudos bei internete. 


​Išrinkti Jonavos krašto šviesuoliai / Kristina Lukoševičiūtė. – Iliustr. // Naujienos. – 2014, liep. 18, p. 2. 


​Išrinkti Jonavos krašto šviesuoliai / Kristina Lukoševičiūtė. – Iliustr. // Alio Jonava. – 2014, liep. 19, p. 1. ​

​Internete apie šviesuolę Ireną Nagulevičienę:
Jonava atšventė 264 metų gimtadienį [žiūrėta 2020-04-30] ​
M. K. Čiurlionio fondas – Jonavos krašto šviesuoliai [žiūrėta 2020-04-30] ​
Meilė Jonavai gyva mūsų širdyse​ [žiūrėta 2020-04-30] ​
Žurnalistė Irena Nagulevičienė – Jonavos krašto šviesuolė. Sveikiname! [žiūrėta 2020-04-30] ​

Taip pat pateikiame Šviesuolės raštą bei nuotraukas iš Miesto šventės (2014 m. rugpjūčio 9 d.), kurios metu buvo pagerbti naujai išrinkti Jonavos krašto šviesuoliai. 

         

         
© PigiosSvetaines.lt