Jonavos viešosios bibliotekos Knygos klubas rekomenduoja​Įsibėgėjus vasarai, pats metas atsiversti visus darbo metus lauktą ir norėtą perskaityti knygą. Kad neatsitiktų taip, jog pasirinkta knyga nuvilia, Jonavos viešosios bibliotekos Knygos klubas pataria, kokius laiko patikrintus ir naujus poezijos, novelių rinkinius, romanus atsivertę neapsiriksite.
Dažnam su literatūra ir knygomis susijusiam žmogui įprasta, kad neseniai prabėgusi karšta gegužė kiekvienais metais yra susijusi su Tarptautiniu literatūros festivaliu „Poezijos pavasaris“. Jonavoje jau kelis dešimtmečius įprasta, kad eilėraščiais dažniausiai domisi tik juos rašantieji – o veltui... Šių metų minėto festivalio almanachas – knyga, į kurią sudėti autoritetingos komisijos atrinkti praėjusių metų eilėraščiai – stebina tuo, kad jame rasite daug straipsnių apie tai, kaip suprasti poeziją, kaip pasirinkti sau tinkamą autorių ir prisijaukinti eiliuotą žodį. Iš kelių dešimčių poetų kūrybos fragmentų tikrai kiekvienas ras sau artimą ir galės draugams, kaimynams, artimiesiems išdidžiai pasakyti, jog turi mėgstamą poetą.
Tiems, kas ilgisi storo, didelės apimties romano, primenančio „Da Vinčio kodą“, Knygos klubas šią vasarą pataria leistis į Vytauto Martinkaus romano „Tavo bažnyčios rūsys“ kelią – laukia įdomi, intriguojanti, kartu ir lengva, ir sunki kelionė knygos puslapiais, atverianti kaimyninių Kėdainių istoriją nuo Reformacijos, XVI amžiaus laikų. Gretimo rajono kultūrai, žmonėms galime tik nepiktai pavydėti, kad sulaukė patyrusio žodžio meistro dėmesio. Nuo šiol Kėdainiai yra „užrašyta“ vieta. „Tavo bažnyčios rūsys“ ir Knygos klubo narius, ir kitus jonaviečius akina kasdien rašyti bent jau dienoraštį ar savo giminės istoriją. Juk koks didžiulis turtas yra turėti nedideliu tiražu už vaikų ir anūkų pinigus išleistą šeimos sagą, kurioje vyriausias giminės žmogus prisimena ir skatina nepamiršti kilmės ir šaknų.
Pasiilgusiems lengvo, netgi kiek paikai ir vasariškai smagaus skaitinio Knygos klubas rekomenduoja atsiversti kauniečio Deivido Preišegalavičiaus novelių rinkinį „Dulkių spalvos žuvelės“ - ši pasakojimų knyga išvaduoja nuo galimos vasarinės depresijos, paskatina palaimingai pamiršti savo problemas ir rūpesčius ir leistis į autoriaus sukuriamą lengvos fantazijos pasaulį, kuriame, pavyzdžiui, šalies prezidentė valgo ledus ir mėgaujasi kiekvienu kąsniu. Ypatingas yra autoriaus gebėjimas detaliai ir niuansuotai pasakoti. O juk tie smulkūs prasmių atspalviai ir sukuria meno kūrinį.
​Knygos klubas linki, kad Jūsų, jonaviečiai, vasara būtų graži, įdomi ir maloni kaip meno kūrinys, o rudenį susitiksime su naujų knygų autoriais ir toliau kalbėsimės ne vien apie literatūrą, kultūrą, bet ir šiaip gyvenimo realijas – Knygos klubas yra viena iš nedaugelio vietų Jonavoje, kur atėjusiųjų klausomasi ir garbingai diskutuojama. 
Ramūnas Čičelis
  
© PigiosSvetaines.lt