NAUJOS KNYGOS
Ramunė Murauskienė „(Ne)tobulos mamos užrašai“

Jums prieš akis ir širdį – ne nuobodžių teorijų ir konkrečių atsakymų sausa „suvestinė". Tai gyvybe pulsuojanti patirtis toms, kurios žino, kad mažame kūne gyvena didelė siela. Tai psichologės, kūrybingos ir ieškančios mamos užrašai. Turėkite juos po ranka – prie pusryčių kavos ar pusrytinės mažylio košės...
- Mitai apie miegojimą kartu
- Kur prasideda ir baigiasi nepaklusnumas
- Kaip išmintingai drausti
- Ar vaikas – gyvenimo našta?
- Mūsų atsakomybės ribos
- Kai ateina laikas lankyti mokyklą
- Kai vaikai slapukauja
- Vieniša mama: mitai ir tikrovė
- Apie tėvų barnius
- Kai gimsta antras vaikas
- Apie psichologinę pagalbą...
Atminkite, kad vaikutis iš prigimties yra geras, nevalia jo gadinti.
Atminkite, kad vaikams reikia mūsų širdies, meilės, pakilaus ugdymo ir dvasingumo.
Mes jau esame geri tėvai. Mes turime širdį, tereikia išmokti klausytis savęs ir vaiko ir taip kurti ypatingą ryšį. Rodykime pavyzdį ir, užuot skubėję vaikui liepti, sulaukime jo vidinio noro veikti kartu.
Tai knyga ne kaip auklėti vaiką, o kaip su juo gyventi!
Aš už žindymą, aš už vaiko gerbimą, aš prieš vaiko vadinimą ožiu, prieš bet kokias „ožialiges" ir jų gydymą, prieš bausmes. Ramunė Murauskienė
Ramunė Murauskienė „(Ne)tobulos moters užrašai“

Kūrybingos ir gyvenimą mylinčios psichologės Ramunės Murauskienės užrašai skirti (ne)tobuloms moterims, jų dukroms ir anūkėms. Radikalus atvirumas, nuoširdumas, jautrumas moters esybei, psichologinės įžvalgos ir dvasingas palydėjimas. Ši knyga įkvepia nesuvaidintam gyvenimui. Skaityk, jausk ir būk savimi!
Tavo kūnas yra tavo sielos namai. Tavo pyktis – tai ne tu. Pastabomis svaidosi tik vargšai. Kai neturi kuo sumokėti už laimę ir sėkmę, parduok karūną. Gali būti ir gerai. Nėra taisyklių, kaip gyventi. Eik džiaugsmo keliu. Noras mylėtis priklauso tau. Būk balta varna. Nerink supuvusių bulvių, nes jas teks valgyti. Nesistenk atrodyti – būk!
Tai knyga ne apie tai, kaip keistis, o kaip pamilti save tokią, kokia esi!
Radikalus atvirumas, meilė, tikėjimas!
Claudia Ritter „Augaliniai antibiotikai: prieskoniai ir žolelės ligų profilaktikai ir gydymui“

Ši knyga su 45 svarbiausių antibiotiškai veikiančių prieskonių ir vaistažolių nuotraukomis – puikus jūsų namų vaistinėlės papildymas. Čia pateikta daugybė receptų, – nuo arbatų iki kompresų ir gardžių gydančių patiekalų, – kuriais naudojantis galima visiškai pasveikti ir susigrąžinti gerą savijautą.
Klaus Bernhardt „Gyvenimas be nuostatų, baimės ir nerimo“

Gyvenimas per trumpas, kad susitaikytumėte su nelaimingais santykiais, dirbtumėte nemielą darbą ar leistumėte laiką aplinkoje, neteikiančioje pripažinimo ir meilės, kurių esate verti.
Psichoterapeutas K. Bernhardtas, remdamasis ilgamete savo patirtimi, atskleidžia sėkmingai praktikoje išbandytą metodą, kaip susigrąžinti psichologinę bei fizinę sveikatą, išsilaisvinti iš nuostatų ir neigiamų emocijų.
Remdamasis šiuolaikiniais smegenų veiklos tyrimais, autorius kviečia sužinoti, kaip mes galime daryti įtaką savo savijautai ir elgesiui ir atsisakyti išankstinių įsisenėjusių nuostatų.
• Sužinokite, kaip ir kas veikia mūsų smegenis.
• Atpažinkite organizmo siunčiamus signalus ir išsiaiškinkite tikrąsias priežastis.
• Išmokite penkias taisykles, kurios keičia vidinę minčių kalbą, ir pritaikykite tai kasdieniame gyvenime.
• Pasitikėkite savimi, įžvelkite naujas galimybes ir jas išnaudokite.
• Padėkite sau, nebėkite nuo pokyčių ir gyvenkite be nuostatų, baimės ir nerimo!
Love it, leave it or change it. -
Henry Ford
Douglas Stone, Sheila Heen „Grįžtamasis ryšys“

Grįžtamasis ryšys neišvengiamas. Nuolat girdime patarimus, kaip efektyviau dirbti, kaip palaikyti ilgalaikius santykius, kaip reikėtų keisti aprangos stilių ar tinkamai auginti ir auklėti vaikus.
Žinome, kad norint tobulėti darbe ar palaikyti sveikus asmeninius santykius, grįžtamasis ryšys būtinas, tačiau dažnai nenutuokiame, kaip reaguoti į aplinkinių išsakytas mintis. Priimant grįžtamąjį ryšį susikerta du prieštaringi poreikiai – norime mokytis, tačiau taip pat norime, kad mus priimtų tokius, kokie esame dabar.
· Supraskite, kodėl taip sunku tinkamai priimti grįžtamąjį ryšį.
· Įgykite žinių, padėsiančių suvokti ir tinkamai panaudoti apie save gaunamą informaciją.
· Priimkite grįžtamąjį ryšį kaip naudingą pamoką, padėsiančią judėti į priekį.
· Išmokite tinkamai išsakyti savo nuomonę tiek darbe, tiek asmeniniuose santykiuose.
· Sužinokite, kaip tinkamai ir objektyviai suteikti grįžtamąjį ryšį.
Genovaitė Petronienė „Laimės svarstyklės“

Jei jaučiate, kad esate nepakankamai vertinamas, kokios strategijos laikysitės – kovosite ar būsite taikus ir ieškosite kompromiso? Ar jautrumas iš tiesų reiškia neatsparumą? Kaip suderinti savanaudiškumą su altruizmu? Keldama šiuos ir kitus asmenybės augimui svarbius klausimus psichologė Genovaitė Petronienė knygoje „Laimės svarstyklės“ pasveria abu galimus atsakymo variantus. Juk vieno pasirinkimo, tinkamo visiems, nėra. Kiekvienas randame savo kelią laimės link, tačiau tam būtina tinkamai įvertinti visus galimus pasirinkimus.
Knyga parašyta kaip testas, kur kiekvieną kamuojantį klausimą lydi du galimi atsakymo variantai. Skaitytojas kviečiamas pasirinkti jam artimesnį, jį įsisąmoninti, tačiau kartu pabandyti suprasti ir tuos, kurie mano kitaip. Net jei jums atrodo, kad meilėje svarbu racionalumas, nesmerkite įsitikinusių romantikos galia, o pasirinkę patys būti skeptikais, neniekinkite optimistų.
„Laimės svarstyklės“ – knyga, kuri padeda ne tik formuoti asmenybę, atrandant, kas iš tiesų svarbu jums, bet ir liudijimas, koks skirtingas yra pasaulis. Jei kartais jus kamuoja abejonės, ar tinkamus sprendimus priimate, nebijokite pažaisti šį žaidimą – pasverti savo požiūrį ir jo alternatyvą. Nieko blogo pasijusti visą laiką klydus – išnaudokite kiekvieną akimirką likimo siunčiamą progą, suabejokite ir būkite pasiruošę žengti didelį žingsnį kitaip.
Earl Nightingale „Būk tarp geriausių. Nebijok atsisakyti gero dėl geriausio“

„Atidžiau pažvelgus tampa aišku, kad gyvenimo kokybę lemia ne kokie nors laimingi atsitiktinumai ar palankios aplinkybės. Laimingi būna tie, kurie laikosi tam tikrų taisyklių ir paiso tam tikrų dėsnių. Tad niekada nesiteisinkite, kad jus skriaudžia likimas, nes tai yra netiesa. Ir užuot apgailestavę, išstudijuokite taisykles bei dėsnius, kurie padeda žmogui siekti sėkmės...
Išmokite gyvenimui tarti TAIP. Dažnai girdžiu, kaip žmonės skundžiasi, esą gyvenimas yra nuobodus ir monotoniškas. Iš dalies tai tiesa. Tačiau gyvenimas toks bus tik tada, jei nuobodus ir monotoniškas bus pats žmogus jei žmogus ieškos gyvenime džiaugsmo, gyvenimas jam bus nuostabus nuotykis.
Gyvenimas - mūsų pačių atspindys. Kokie būsime patys, toks bus ir mūsų gyvenimas."
Earl Nightingale
Alexander Sutherland Neill „Samerhilas. Radikalus požiūris į vaiko auklėjimą“

Žymaus anglų pedagogo, filosofo ir psichologo Alexanderio Sutherlando Neillo knyga "Samerhilas. Radikalus požiūris į vaiko auklėjimą", parašyta beveik prieš šimtmetį, yra aktuali ir šiandien. Autorius tiki įgimtu vaikų gerumu ir stengiasi juos apsaugoti nuo prievartos, agresijos, primestos disciplinos. Tėvai, kurie nėra patyrę meilės, gyvena nevisavertį gyvenimą patys ir atima gyvenimo džiaugsmą iš savo vaikų.
Samerhilas - tai mokykla, kurioje tikima prigimtiniu vaiko gerumu, o blogas vaiko elgesys - tai tik įrodymas, kad su juo netinkamai bendraujama. Protinga laisvė ir meilė ugdo asmenybę.
Raphaëlle Giordano „Diena, kai liūtai ims ėsti salotas“

Tai romanas, tęsiantis geriausias tokių knygų, kaip „Dievas visada keliauja incognito“ (aut. Laurent Gounelle), tradicijas, skirtas visiems, ieškantiems įkvepiančios, kasdienes problemas padedančios spręsti literatūros.
Žmogus žmogui – liūtas. O liūtai subtilumu nepasižymi. Tvirtai įsitikinę, kad turi tokią teisę, jie primeta kitiems savo požiūrį, nė nenutuokdami, kad elgiasi egocentriškai ir pirmenybę teikia jėgos santykiams. Tokių liūtų sutinkame kasdien: įniršęs vairuotojas, maloniu balsu mus menkinantis sutuoktinis, nuo valdžios apsvaigęs viršininkas, reikli motina, geriau už mus pačius žinanti, ko mums reikia...
Tokį elgesį Romana vadina pautizmu. Aistringai darbui atsidavusi trisdešimtmetė moteris moko storžievius plėšrūnus žmogiškumo. Ji įkūrė įmonę, siūlančią išskirtinę programą – visapusišką elgsenos ir mąstymo atnaujinimą.
Naujos grupės dalyvių sąraše esama įdomių pautizmo atstovų. Ypač vienas – Maksimiljenas Vogas, garsus verslininkas, stambios kosmetikos įmonės generalinis direktorius. Nors ir velniškai patrauklus, jis – tikrų tikriausias pautizmo įsikūnijimas!
Ar Romana sugebės išmokyti Maksimiljeną kitaip reikšti savo vidinę galią ir teisingiau, pagarbiau elgtis su kitais? Ar ji mums parodys, kaip reaguoti į pautizmą ir tramdyti karštakošius? Ar jai pavyks atsispirti Maksimiljeno žavesiui? Aišku viena – jos laukia daug gražaus darbelio!
Arvydas Juozaitis „Imanuelis Kantas. Amžinybės nebus“

Apie Imanuelį Kantą pasakyta labai daug. Šio žmogaus mąstymo būdas lėmė filosofinį perversmą, kuris kelis šimtmečius veikė Vokietijos, Europos ir visos Vakarų kultūros raidą. Gimė įvairios „kritinės filosofijos“ kryptys, susiformavo mokyklos, šimtai profesorių Kanto sistemai paskyrė savo gyvenimus. Visą devynioliktą, iš dalies ir dvidešimtą amžių Kantas buvo suvokiamas kaip filosofinio ir religinio apreiškimo autorius. Iš jo paskelbtos nuostabos dėl „moralės įstatymo manyje ir žvaigždėto dangaus virš manęs“ iki šiol semiamasi tariamos išminties.
Jau kelis šimtus metų joks rimtas Europos universitetas neapsieina be Kanto filosofiją nagrinėjančių katedrų, centrų, konferencijų. Iš „Kanto donorystės“ neišsivaduota ir šiandien.
Mūsų dienomis Kantas tapęs kultūrine ir politine ikona. Net gimtasis filosofo miestas Kionigsbergas, po Antrojo pasaulinio karo netekęs civilizacinio kodo, praradęs tapatybę ir kultūros pamatus, tebesaugo „Kanto miesto“ pravardę. Kaliningrado universitetas, palaiminus Maskvai, šiandien oficialiai vadinamas Federaliniu Imanuelio Kanto universitetu.
Ar įmanoma pro tokius sluoksnius prasimušti prie žmogaus, keistuolio, prisiekusio senbernio – prie Imanuelio Kanto? Juk jam, kaip ir bet kuriam iš mūsų, irgi reikėjo savų donorų, gyvų žmonių, anuomet gyvenusių Prūsijos karalystėje ar Europoje.
Arvydo Juozaičio istorinėje dramoje bandoma atsakyti į šiuos egzistencinius klausimus.
John Gray „Vyrai, moterys ir santykiai“

Moterys intuityviai suvokia, kad, norint gerų santykių, reikia padirbėti. Kita vertus, vyrai jau gimsta su nuostata, kad „dirbti reikia darbe“. Eini į darbą, dirbi, o kai grįžti namo – ilsiesi.
John Gray
• Sužinokite, kodėl mes, vyrai ir moterys, esame tokie skirtingi.
• Supraskite save, savo tikruosius jausmus ir siekius.
• Išmokite nuoširdžiai išklausyti ir išgirsti savo partnerį.
• Prisitaikykite prie savo antrosios pusės būdo bruožų ir išvenkite nesusipratimų bei įtampos santykiuose.
• Atsisakykite išankstinių nuostatų ir ženkite darnių santykių link.
<..> turime prisiminti, kad neįmanoma pasikeisti pernakt. Kai žmonės klysta, jiems reikalinga dar viena proga, o ypač, kai problemos susijusios su skirtumais tarp lyčių.
John Gray
Eliana Liotta, Paolo Veronesi „Sveika ir laiminga“

Moterims atėjo laikas pasirūpinti savimi.
Moterys kliaujasi ne vien protu, jos jaučia vidinio vėjo šlamesį. Tikriausiai šis įgimtas jautrumas skatina jas pasirūpinti sparčiai augančiomis atžalomis. Arba ištiesti pagalbos ranką tėvams, reikalaujantiems dėmesio senatvėje.
Prieš jus – knyga, išsamiai aprašanti visus moters gyvenimo aspektus: nuo seksualumo iki šeimos santykių, nuo rekomenduojamų tyrimų ir jų rezultatų iki ligų gydymo, nuo emocinės savijautos iki mitybos, išskiriant maisto produktus, apsaugančius nuo hipertenzijos ar vėžio, padedančius kovoti su antsvoriu ir stiprinančius kaulus.
Sužinokite, kaip susijusios smegenys ir žarnynas, hormonai ir apetitas, širdis ir stresas. Pažinkite savo kūną, jausmus, emocijas ir raskite atsakymus į klausimus:
• Ką daryti, kad jaustumėtės emociškai ir fiziškai stipri?
• Kokius maisto produktus ir papildus rinktis?
• Kaip suvaldyti hormonų svyravimą?
• Ką reiškia organizmo siunčiami signalai?
• Kokius sveikatos tyrimus atlikti ir kada?
Lorna Byrne „Angelai mano rankose“

Gyvenkite visavertį gyvenimą. Gyvenimas yra vertingas. Branginkite jį. Jis nuostabus. Nesvarbu, kas nutiktų, kokį nuopuolį patirtumėte, išsikapstysite. Angelai man tai aiškina visą gyvenimą. Žinau: angelai sargai jus nuolat moko džiaugtis tuo, kad esate gyvi, taigi kuo dažniau priminkite sau mėgautis paprastais savo darbeliais.
Lorna Byrne
„Angelai mano rankose" tęsia pirmosios autorės knygos „Angelai man glosto plaukus" istoriją. Knygoje – tikros, gyvenimiškos, jautrios ir iš širdies papasakotos istorijos iš Lornos Byrne gyvenimo. Visos jos neatsiejamos nuo angelų buvimo šalia: jų paramos, kai nedrąsu, pagalbos ko nors ieškant, patarimo apsisprendžiant ar tiesiog paprasto, švelnaus prisilietimo, kai to labiausiai reikia.
Pirmą kartą autorė atvirai pasakoja apie susitikimą su savo mirusio vyro siela, apie tai, kuo svarbios yra mirusių mylimų žmonių sielos, trumpam ateinančios iš dangaus mums padėti ir mus palaikyti.
Pasisemkite jėgų ir vilties, išmokite išgirsti ir pasinaudoti angelų siunčiama pagalba.
Malda yra labai galinga, net jei meldiesi vos vieną sekundę.
Santa Montefiore „Paskutinė Deverilų paslaptis“

1939 metai Airijoje. Deverilų šeimos gyvenime daug permainų, bet visų akys ir vėl krypsta į Europą, kur tvenkiasi gūdūs karo debesys.
Septyniolikmetė Marta Volis, palikusi savo įtėvius ir iškeliavusi iš Amerikos, atvyksta į Dubliną ieškoti tikrosios savo motinos. Čia ji susipažįsta su DŽP Deverilu, išvaizdžiu jaunuoliu.
Deverilo pilyje dabar įsikūrusi Bridė Doil, turtinga grafienė di Markantonijo. Ji nusipirko ją iš Deverilų, kurie tapo jos nuomininkais, ir svajoja ją paversti tokiais namais, kokie jie buvo kadaise, kai jos mama dirbo pilyje virėja. Deja, jos plevėsa vyras Čezarė turi kitų planų.
Kitė Deveril, DŽP įseserė, ramiai gyvena su savo vyru Robertu, nebesitikėdama, kad kas nors gali pasikeisti. Bet visai netikėtai iš Amerikos sugrįžta Džekas O’Liris, kuriam jos meilė nė kiek neišblėsusi. Deja, jo širdis jau atiduota kitai.
Tai trečioji Deverilų šeimos sagos dalis. Joje nestinga intriguojančių posūkių, neatskleistų paslapčių ir dramatiškų įvykių, kurių kupinas trijų vaikystės draugių – Kitės, Selijos ir Bridės – gyvenimas.
Mary Higgins Clark, Alafair Burke „Miegančioji gražuolė“

„Kaltinamoji. Tris savaites šioje teismo salėje visi ją vadino kaltinamąja. Ne Keise. Ne Katerina Karter. Ir, žinoma, ne ponia Hanter Roli III, kokia ji būtų tapusi, jeigu viskas būtų susiklostę kitaip.“
Jauna ir graži meno kūrinių žinovė Katerina Karter buvo pripažinta kalta netyčia nužudžiusi savo sužadėtinį, garsų filantropą Hanterį Rolį III ir 15 metų praleido kalėjime. Nors visada tvirtino esanti nekalta, visuomenės nuomonė buvo negailestinga. Net atlikusi bausmę ir išėjusi į laisvę, Katerina neranda ramybės. Ją nuolat lydi smerkiantis aplinkinių dėmesys, o bulvarinės žiniasklaidos puslapiuose ji linksniuojama kaip „Pakvaišėlė Keisė“ arba „Žudikė Miegančioji Gražuolė“. Norėdama kartą ir visiems laikams įrodyti, kad nėra žudikė, Keisė kreipiasi į televizijos laidos „Įtariamieji“ prodiuserę Laurą Moran ir įtikina ją dar kartą nagrinėti jos bylą.
Dalai Lama, Rajiv Mehrotra „Jo šventenybė apie gyvenimą ir laimę“

Kas mums, šios Žemės gyventojams, suteikia didžiausią laimę? Jo Šventenybė sako, kad laimė – tai vidinė ramybė, kuri kyla ugdant meilę ir atjautą. Kuo labiau rūpinamės kitų laime, tuo geriau jaučiamės patys. Ugdydami šiltus jausmus kitiems nuraminame protą. O tai padeda išsklaidyti bet kokias apnikusias baimes ar abejones ir susidoroti su kliūtimis.
Šios knygos puslapiuose atskleidžiama Dalai Lamos išmintis, sukaupta ne tik iš budizmo tekstų ir raštų, bet ir iš aktyvaus įsitraukimo į gyvenimą, mums visiems suteiks nepakeičiamų įžvalgų, kaip patobulinti savo protą, ugdyti vidinę ramybę, nebijoti mirties ir rasti tikrąją laimę, kurios visi taip trokštame.
Beata Nicholson „Beatos virtuvė: televizijos laidos receptai“

E. L. James „Tamsesnis. Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių. Kristiano akimis“

Earl Nightingale „Keisčiausia paslaptis“

Aletha Solter „Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia“

Valentina Šereikienė „Paskutinis pamokslas. Tėvas Stanislovas“

Dvasininko idėjas pagrindžia ir šiandienos autoritetų mintys. Habilituotas medicinos mokslų daktaras, kardiologas Aleksandras Kriščiūnas įtikina, kad amžius ir sveikata gali sutarti. Pagarbą vyresniesiems kaip problemą aptaria „Pilnų namų“ bendruomenės steigėjas Valerijus Rudzinskas. Į klausimą, ar siela sensta, atsako psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas. O galiausiai pati autorė – socialinių mokslų daktarė Valentina Šereikienė – per visą knygą veda skaitytojus Tėvo Stanislovo gyvenimo keliais, įterpdama nuotaikingų pasakojimų, įdomių faktų ir naudingų patarimų.
Tėvas Stanislovas mirė garbaus amžiaus, sulaukęs 86-erių, nugyvenęs ilgą ir turiningą gyvenimą. Jis atlaikė sovietinio režimo žiaurumus, niekada nepalūžo, neprarado tikėjimo ir, svarbiausia, gyvenimo džiaugsmo. Dar daugiau – sugebėdavo juo apdovanoti kitus!
Virginija Meilūnė „Aistra užribyje“

Clarissa Pinkola Estes „Išlaisvinti stiprią moterį. Tyra Palaimintosios Motinos meilė laukinei sielai“

Charlotte Link „Lapių slėnis“

Rokas Flick „Išlikę karo verpetuose“

Kaja Elena Brilė „Angelai“

Ilgas treniruotes ir varžybas merginos derina su įprastu gyvenimu: mokykla, namų darbais ir draugais. Vis dėlto kiekviena jų turi bendrą komandos svajonę – auksu suspindėti tarptautinėje arenoje.
Šiemet šis tikslas tampa lemtingas. Anksčiau stokojusios teisėjų palankumo, komandos laukia iššūkis – arba laimėti pasaulio čempionatą, arba atsisveikinti su rinktine.
Galbūt padės naujas vardas ‒ „Angelai“? Taip pavadinusios komandą, merginos netruks įsitikinti, kad pergalę pasieks tik tada, kai šokiui įkvėps sielą. Kiekvienos iš jų laukia savitas kelias, o jo gale atsiveriančios durys ne tik nustebins pačias merginas, bet ir negrįžtamai pakeis jų gyvenimus.
Vytautas Lapukauskas „Vyro išmintis“

Meilė Jančorienė „Ilgaamžiškumo paslaptys“

Madeleine L'Engle „Laiko vingis“
