Rugsėjo mėnesio naujų knygų srautas
Asta Jolanta Miškinytė „Kasios K. asmeninis gyvenimas“

Ina Pukelytė „Panelės iš Laisvės alėjos“

Saulius Tomas Kondrotas „Kolekcionierius“

Marina Stepnova „Sodas“

Noelle Salazar „Karo lakūnės“

Viet Thanh Nguyen „Šalininkas“

Tim Tigner „Laiko kaina“

Dietrich Schwanitz „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“

Tomas Dirgėla „Vasaros atostogų byla“

Johanna Spyri „Heida: Heidos mokslo ir kelionių metai“

Agnieszka Stelmaszyk „Kačių šeimynėlės smagios išdaigėlės“

Przemyslaw Wechterowicz ir Emilia Dziubak „Mama, kur tu?“

Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Iaconis „Trys žingsniai iki tavęs“

Knyga iškart užkopė į prestižinio „New York Times“ bestselerių sąrašo pirmąją vietą ir, nepraėjus nė metams, jau buvo išversta į beveik 20 kalbų. 2019-ųjų kovą kino teatrus pasiekė itin sėkmingas to paties pavadinimo filmas.
Daniel Defo „Robinzonas Kruzas“

Rokas Flick „Turtų voratinklyje“

Sally Rooney „Normalūs žmonės“

„Normalūs žmonės“ – tai istorija apie abipusį susižavėjimą, draugystę ir meilę. Pradėję nuo minėto pokalbio, mes kelerius metus lydime du žmones, – linksmus, kerinčius, sudėtingus, – bandančius gyventi atskirai, bet neįstengiančius. Romane parodoma, kaip sunku pasikeisti. Ir su jaudinančiu švelnumu atskleidžiama, kaip susipažįstame su seksu ir galia, su troškimu skaudinti ir būti skaudinamam, su geismu mylėti ir būti mylimam.
Tai nepaprasta meilės istorija, įkvepianti literatūrai naujos gyvybės.Sally Rooney (Sali Runi) gimė 1991 m. ir gyvena Dubline. Romanas „Normalūs žmonės“ laimėjo Britanijos metų knygos apdovanojimą, buvo nominuotas THE MAN BOOKER PRIZE 2018 ir THE WOMEN'S PRIZE FOR FICTION 2019. Tapo SUNDAY TIMES ir NEW YORK TIMES bestseleriu, pagal jį bus statomas kino filmas.
Peter Handke „Tamsią naktį išėjau iš tylių namų“

Richard Powers „Medžių istorija“

Fredrik Backman „Lokių miestas“

Švedijos užkampyje įsikūręs atšiaurus miestelis Bjornstadas. Nors pavadinimas – Lokių miestas – sufleruoja, kad kažkada šiose vietovėse turėjo netrūkti lokių, dabar šį žvėrį čia retai sutiksi. Mažėja ir žmonių: jie iškeliauja ten, kur daugiau galimybių, nes, pasak vienos veikėjos, „šiame mieste gyventi neįmanoma. Čia galima tik išgyventi“. Bjornstadas nyksta, bet viena viltis miestelėnams dar likusi. Tai – ledo ritulys. Šis žaidimas Bjornstadui reiškia maždaug tą patį, ką lietuviams – krepšinis. Kai vietos jaunimo komanda šalies čempionate prasibrauna iki finalo, Bjornstade sužimba nauja viltis. Jei pavyktų laimėti, miestelis atkreiptų į save dėmesį, galėtų pritraukti didesnį finansavimą, atsirastų naujų darbo vietų ir Bjornstadas vėl atgimtų. Tačiau šiuos lūkesčius sudaužo per ledo ritulininkų vakarėlį įvykdytas nusikaltimas. Į dvi stovyklas pasidaliję miestelio gyventojai turi stoti į akistatą su sąžine. Ar tikslas visuomet pateisina priemones? Ar sporto žvaigždėms galioja kitos taisyklės? Ar geresnio gyvenimo viltis ir meilė ledo rituliui yra svarbiau nei elementarus žmogiškumas?
Niklas Natt och Dag „1793: vienos žmogžudystės istorija“

Niklas Natt och Dag savo debiutiniame kūrinyje piešia niūrų XVIII a. pabaigos Švedijos visuomenės paveikslą. Nušluodamas blizgučių ir pudros sluoksnį rašytojas vaizduoja kruviną ir geidulingą nepasitenkinimo bei nusivylimo pritvinkusią epochą. Prestižiniais „Humo“, „Adresseavisen“, „Aftenposten“ ir „Dagbladet“ apdovanojimais už geriausią 2018 m. kriminalinį romaną ir grožinės literatūros kūrinį įvertintame istoriniame detektyve meistriškai audžiamos keturios siužeto linijos, nuosekliai artėjama prie kraupaus nusikaltimo atomazgos.
Gabri Rodenas „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“

Kristina McMorris „Parduoti vaikai“

Donna Tartt „Dagilis“

Įspūdingo pasisekimo sulaukusios knygos „Slapta istorija“ autorė Donna Tartt naują šedevrą brandino daugiau nei dešimtmetį. 2013 m. dienos šviesą išvydęs „Dagilis“ iš karto sulaukė išskirtinio literatūros kritikų ir skaitytojų dėmesio. „Amazon” šį romaną pripažino absoliučiai geriausia metų knyga, o 2014 m. autorė buvo apdovanota prestižine Pulitzerio premija.
Daugialypiame, nežabota energija pulsuojančiame romane autorė įtaigiai ir suprantamai kalba apie meilę ir nusivylimą, jaunatvišką maištą, kovą dėl išlikimo, žmogiškos laimės paieškas bei ryžtą pasipriešinti gniuždantiems likimo kirčiams.
Rosanna Pradella, Hanne Türk „Vaikų piešimo mokyklėlė“

Šlepsi minkštos letenėlės, miauksi rainas katinėlis. Ūsus kraipo, kaklą tiesia, sako: „Nagi, pieškim dviese. Tu – kojelę, aš – ausytę, tu – dryžius, aš – uodegytę. O jei dar nupieštum pelę, pamiauksėčiau tau dainelę.“
Viltarė Platzner „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“

Keliaudami kartu su knygnešiais, vaikai supras ne tik kaip veikė knygnešių tinklas, kokiais būdais buvo gabenamos knygos, kaip jos buvo platinamos ir slepiamos, bet ir sužinos, kas buvo daraktoriai ir kam naudotas pūdas.
Pagrindinis veiksmas vyksta miškuose, senose trobose ir bažnyčiose. Būtent šios vietos buvo labiausiai susijusios su knygnešių kasdienybe.
Pagrindiniu veikėju šioje knygoje tampa Jurgis Bielinis – knygnešys, sukūręs lietuviškos spaudos nelegalaus platinimo tinklą.
Ši nuotaikinga knyga skirta 6–9 metų vaikams ir kviečia supažindinti su Lietuvos istorija ir jos herojais: Jurgiu Bieliniu, Motiejumi Valančiumi ir Gabriele Petkevičaite-Bite.
James Maclaine „Pelytės Merės mandagumo mokyklėlė“
