Naujos knygos
Nino Haratischwili „Aštuntas gyvenimas“

Viena karta keičia kitą, šeima gyvena neaprėpiamose ilgesio ir netekčių platybėse, persekiojama praeities aidų ir atspindžių. Pasauliui patiriant vieną sukrėtimą po kito, keičiasi ir šios istorijos personažai, pasirodo ir vėl išnyksta, o kartu su jais keliaujantis skaitytojas gali džiaugtis knyga, kuri ir sukrečia, ir moko, ir dar kartą leidžia patirti, koks trapus ir koks didingas gali būti žmogaus gyvenimas.
Yuval Noah Harari „Civilizacijos ramsčiai“

Pirmame knygos tome sutikti Juvalas, Zoja, profesorė Sarasvatė, Sindė ir Bilas (dabar jau pažangūs ūkininkai), detektyvė Lopez ir daktarė Fikcija vėl keliauja skersai išilgai po žmonijos istoriją. Šįkart jie aiškinasi, kaip mūsų rūšį ištiko „Augalėlio košmarėlio“ scenarijus. Klastingas Mefistofelis atskleidžia, kaip žmonės buvo įvilioti į pinkles.
Jolita Herlyn „Gėdos vaikas“

Iki širdies gelmių sukrečianti vaikiška draugystė, vidurio amžiaus krizės išbandymai, kelias kartas slegianti kaltė ir išlaisvinantis atleidimas... Ir neįtikėtina, vis dar kraujuojanti „gėdos vaikų“ žaizda, daugybę žmonių pavertusi pasaulio istorijos įkaitais.
Volker Kutscher „Šlapia žuvis“

Be intriguojančio ir įtempto siužeto detektyvo, prieš skaitytojo akis skleidžiasi itin gyvas ir istoriškai tikslus 1929-ųjų Berlyno paveikslas. Vėlyvosios Veimaro respublikos politiniai procesai, nacionalsocialistų partijos stiprėjimas, tikri istoriniai veikėjai, darantys įtaką išgalvotiems romano herojams.
Užsisakykite
Adam Christopher „Tamsa miesto pakraštyje“

Nors Hoperis mieliau stotų prieš gaują demogorgonų, nei kalbėtų apie savo praeitį, suvokia, kad nebegali neigti tiesos. Tad ima pasakoti apie Niujorke išgyventą nutikimą – paskutinę stambią bylą prieš gyvenimui apsiverčiant aukštyn kojomis.
M. I. Arlidge „Myli, nemyli“

Kol policininkai ieško įkalčių, miesto vaistinėje nušaunamas pardavėjas, tačiau pirkėja paliekama gyva. Ar tai ginkluotų psichopatų siautėjimas, o gal kruopščiai suplanuota keršto akcija? Kodėl vieni žmonės miršta, o kiti – paliekami gyventi? Ir kas taps kita auka?
Užsisakykite
Elin Persson „Afganistano sūnūs“

Įstaiga, turinti padėti jauniems nuo karo siaubų ir talibų pabėgusiems žmonėms, suteikia saugią pastogę, bet atima teisę į privatumą, o jų unikalios asmenybės bei išgyvenimai tampa šaltomis biurokratinėmis ataskaitomis. Bet Rebeka, nuolat būdama šalia, neišvengiamai užmezga glaudesnį ryšį. Jie – Afganistano sūnūs, o ji tampa jiems artimiausiu žmogumi.
Užsisakykite
Anna Johannsen „Mirtis Amrume“

Aukos namuose radus motinos nuotrauką, Lenai, kaip policininkei, sunku susitelkti į darbą. Reikia ne tik apklausti aibę įtariamųjų, bet ir išsiaiškinti, kaip su byla susijusi jos pačios istorija.
Nicolas d‘Estienne d‘Orves „Eifelis“

Nors abu sukūrę šeimas, giliai širdyje paslėpti Giustavo ir Adrienos jausmai vėl atgyja. Draudžiamas ryšys architektą įkvepia idėjai, visiems laikams pakeisiančiai Paryžiaus panoramą.
Serhijus Rudenka „Zelenskis“

Tai istorija žmogaus, kuris, neturėdamas politinės patirties ir reikalingų žinių, pažadėjo ukrainiečiams pakeisti jų gyvenimą. Istorija žmogaus, kuriuo patikėjo 13,5 milijono rinkėjų. Žmogaus, supratusio, kad didžiulis pasitikėjimas – tai ir milžiniška atsakomybė.
Nicky Pellegrino „Į Italiją su meile“

Viena senųjų miestelio gyventojų Asunta vadovauja vietiniam restoranėliui. Taip ir nesukūrusi šeimos, moteris visa širdimi atsiduoda maisto gamybai, rūpinasi senu tėvu ir mano, kad meilė ją aplenkė.
Aharon Appelfeld „Katerina“

Deja, gyvenimas tarp priešiškai nusiteikusių tėvynainių ramybės nežada, be to, vieną po kito Katerina praranda visus mylimus žmones. Daugybę metų praleidusi už grotų, regėjusi, į ką išvirsta neapykanta kitokiems, gyvenimo pabaigoje Katerina grįžta į vaikystės viensėdį, kad papasakotų savo istoriją ir paliudytų žydus ištikusią tragediją.
Vytautas Landsbergis „Laikinas numas“

Šį kartą knygoje – be profesoriaus eiliuotų pamuzikavimų, pašmaikštavimų, asmeniškų atodūsių bei fluksiškų aforizmų, be dienoraštiškų pabiručių – čia sudėti ir sapnų aprašymai, sudarantys antrąją rinktinės dalį.
Joonas Sildre „Tarp dviejų garsų“

Grafinis romanas „Tarp dviejų garsų“ atskleidžia garsaus estų kompozitoriaus Arvo Pärto muzikinių ieškojimų kelią nuo vaikystės iki tada, kai jo šeima turėjo palikti Estiją.