Lietuvos viešosios bibliotekos atviros Ukrainos pabėgėliams

2022 m. kovo 4 d.

​Atnaujinta 2022 m. rugsėjo 20 d.​

​​Lietuvos viešosios bibliotekos reiškia solidarumą ir paramą kovojančiai Ukrainai ir yra pasirengusios teikti nemokamas paslaugas Ukrainos piliečiams, radusiems saugų prieglobstį Lietuvoje.
​Lietuvoje veikia platus, daugiau kaip 1200 viešųjų bibliotekų jungiantis tinklas. Kiekviename mieste yra biblioteka, pasirengusi užtikrinti sąlygas Ukrainos gyventojams saugiai, ramiai ir turiningai leisti laiką bei įtraukti juos į savo organizuojamas veiklas.


​​​Patvirtiname, jog ukrainiečiams, turėjusiems palikti savo šalį ir namus, Lietuvos bibliotekose nemokamai teikiamos šios paslaugos:
 Nemokamai išduodami skaitytojo pažymėjimai;
 Galimybė naudotis kompiuteriu ir internetu;
 Naudotis šeimų, jaunimo, laisvalaikio erdvėmis;
 Lankytis renginiuose ir parodose;
​ 
Dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose;
 Naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais.
Naudotis Garsinėmis knygomis vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai.

​​Pagal poreikį bibliotekos, bendradarbiaudamos su kitos įstaigomis, organizuoja lietuvių kalbos pradmenų mokymus. 
Rugsėjo ​​2–30 d. lietuvių kalbos mokymai ukrainiečiams vyksta Jonavos viešosios bibliotekos Rimkų filiale (Chemikų g. 136, Jonava). Registracija į pamokas ir platesnė informacija: tel. (8 349) 51 549 arba el. paštu: rimkai@jonbiblioteka.lt

​Kreipdamiesi į gyventojus, įstaigas, organizacijas, prašome bibliotekai padovanoti knygų, stalo žaidimų, žurnalų ukrainiečių kalba.

​Viešosios bibliotekos – puiki vieta susiburti, rasti bendraminčių, susipažinti su vietos bendruomene, sužinoti naujienas ar tiesiog ramiai ir saugiai praleisti laiką.

​Esame susitelkę ir vieningi, kad paremtume laisvą Ukrainą.

​Pagalba Ukrainos piliečiams:
  • Jonavos rajono savivaldybės pagalba Ukrainos piliečiams: https://jonavaukrainai.lt/
  • ​​Karo pabėgėliai iš Ukrainos yra laukiami Jonavos r. socialinių paslaugų centro Imigrantų informacijos centre, tel. +37060407924 (karštoji linija ukrainiečiams), adresu Chemikų g. 136, Jonava. I–IV 8.00–17.00; V 8.00–14.00
  • ​Facebook grupė „Pagalba Ukrainos žmonėms, Jonava“, telkianti žmones, norinčius padėti. Pagalba renkama adresu: Ukmergės g. 3, Jonava

Svarbūs kontaktai:
  • Apgyvendinimas priimančiose šeimose: tel. 1827, www.stipruskartu.lt
  • Migracijos departamentas: el. p. info@migracija.gov.lt; tel. +370 5271 7112; www.migracija.lrv.lt
  • Lietuvos respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija: https://socmin.lrv.lt/lt/
  • Aktuali Vyriausybės informacija: https://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-apie-kara-ukrainoje/aktuali-informacija-1​
© PigiosSvetaines.lt