Po ilgos ir sunkios ligos mirė buvusi ilgametė bibliotekos darbuotoja Romualda Kasteckienė

2019 m. spalio 2 d.
Romualda Markevičiūtė gimė 1952 m. vasario 13 d. Korsakų k., Kaišiadorių r. 1958-1966 m. mokėsi Šilonių aštuonmetėje mokykloje, 1966-1969 m. – Žaslių vidurinėje mokykloje. Dar besimokydama mokykloje svajojo tapti bibliotekininke. Vaikystėje dažnai lankydavosi kaimo bibliotekoje, netgi dirbdavo joje vasaros atostogų metu. Tad baigusi vidurinę mokyklą, 1969 m. įstojo į Vilniaus universitetą, kur studijavo bibliotekininkystės specialybę. Baigusi universitetą 1974 m., buvo paskirta dirbti į Raseinių rajoninę biblioteką. Čia ji metus dirbo skaityklos vedėja. Tie metai buvo reikšmingi Romualdos gyvenime – jie patvirtino, kad pasirinktas kelias buvo teisingas.

1975 m. Romualda ištekėjo ir atvažiavo gyventi į Jonavą. Lapkričio 17 d. pradėjo dirbti Jonavos rajoninėje bibliotekoje skaityklos vedėja. Biblioteka tuo metu buvo įsikūrusi Kauno gatvėje. 1976 m. ji perkeliama į Basanavičiaus gatvę, erdves patalpas ir čia ji paskiriama abonemento vedėja. 1976 m. vasarą prasidėjo bibliotekų centralizacija, rajono biblioteka tapo centrine. Nuo liepos 1 d. Romualda paskiriama direktorės pavaduotoja. Reikėjo organizuoti bibliotekos darbą naujomis sąlygomis. Tuo metu buvo skelbiama nemažai respublikinių apžiūrų, konkursų, kuriuose dalyvaudama biblioteka užimdavo prizines vietas tuometinėje Kauno zonoje ar net Lietuvoje.

1987 m. gegužės mėnesį, bibliotekos direktorei Jadvygai Rimdeikienei išėjus į pensiją, Romualda Kasteckienė tapo Jonavos centrinės bibliotekos direktore. Jeigu pavaduotojai teko daugiau rūpintis bibliotekiniais reikalais, dirbti kūrybinį darbą, tai direktorės pečius užgulė organizaciniai, ūkiniai, finansiniai rūpesčiai. O svarbiausia veiklos sritis tapo bendravimas su žmonėmis, darbuotojų tarpusavio santykiai, jų profesionalumas, bibliotekos prestižo išsaugojimas.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1991 m. gruodžio mėnesį Jonavos rajono tarybos sprendimu bibliotekai atiduodamas buvęs LKP Jonavos rajono komiteto pastatas. Romualdai Kasteckienei teko daug įrodinėti ir netgi pakovoti, kad biblioteka galėtų įsikurti erdvesnėse ir patrauklesnėse patalpose. 1992 m. biblioteka čia ir perkeliama.

Romualda Kasteckienė apdovanota Lietuvos TSR Kultūros žymūno ženklu, Knygos bičiulio ženkleliu, Kultūros ministerijos padėkos raštais.

​​Romualdai Kasteckienei sunkiai susirgus 2004 m. teko atsisveikinti su mylimu darbu. Mirė Romualda Kasteckienė 2019 m. spalio 1 d. Kaune.