Jau 1000 gyventojų dalyvavo nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose visoje Lietuvoje

2019 m. gegužės 6 d.
​Į Lietuvos miestų, miestelių bei kaimiškų vietovių bibliotekas kovą ir balandį rinkosi gyventojai ne spaudos skaityti ar knygos grąžinti, tačiau dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose. Informacijos paieška, e. sveikatos paslaugos, saugumas internete – tai aktualiausios mokymų temos. „Atėjau į pradedančiųjų mokymus tikėdamasi, kad įgysiu trūkstamų kompiuterinio raštingumo žinių”, – savo lūkesčiais dalinosi Birutė Goštautienė, Jonavos viešosios bibliotekos lankytoja. 
Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.
Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais. 
Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 1000 dalyvių visoje Lietuvoje. Paklausus Birutės, kaip jai sekėsi, ar mokymai atitiko lūkesčius, ji atsakė: „Žmogaus tobulumui ribų nėra. Tuo, mes, projekto „Prisijungusi Lietuva“ dalyvės, įsitikinome ir tikrai patobulinome žinias. Esame dėkingos mokymų vadovei Rimantei Tarasevičienei už nuoširdų, labai mielą bendravimą, kas, mums - garbaus amžiaus mokiniams, labai reikalinga“. Pasiteiravus Birutės, kokios papildomos temos ją domina, ji atsakė, kad ateityje norėtų sužinoti apie nuotraukų redagavimą, apie debesų kompiuteriją, tiesioginio bendravimo internetu programas.
Visi, norintys pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 val. trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas” ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/. 
Dalyviams išduodami pažymėjimai, suteikiama mokomoji medžiaga. Mokymai rengiami Lietuvos bibliotekose. Į juos galima registruotis telefonu 8(620) 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba tiesiogiai susisiekti su Jonavos viešosios bibliotekos mokymų koordinatore telefonu: (8 349) 61 594 arba e. paštu info@jonbiblioteka.lt. Taip pat galite atvykti į artimiausią biblioteką Jonavos rajone, kur bus suteikta visa reikalinga informacija. 
Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.
Šie mokymai – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų. Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.  

​Norint užsiregistruoti individualiai, anketą pildykite paspaudę ant ikonėlės:​Mokymų struktūra:​ 


Pirmoji mokymų grupė

2019 m. balandžio 15 d.

Diplomų įteikimas pirmajai mokymų grupei

2019 m. gegužės 6 d.

© PigiosSvetaines.lt