„Šimtas klausimų apie Lietuvą“

2018 m. spalio 12 d.
Jonavos viešoji biblioteka organizavo protų kovas („Bibliomūšį“) „Šimtas klausimų apie Lietuvą“. Konkurso tikslas – pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skatinti gyventojų domėjimąsi Lietuvos kultūra, istorija ir tradicijomis. Protų kovos vyko dviem etapais: 2017 ir 2018 metų vasario–kovo mėnesiais. Dėl pagrindinio prizo – ekskursijos į Valdovų rūmus – varžėsi aštuonios Jonavos viešosios bibliotekos ir filialų komandos. Konkursas buvo skirtas visiems Jonavos miesto ir rajono gyventojams, jis vyko internetu. Klausimai ir atsakymai buvo pateikiami per internetinių pokalbių „Skype“ programą. Atsakymų anketos, sudarytos „Google forms“ platformoje, taip pat buvo pildomos ir pateikiamos internetu. Taškus skaičiavo konkurso komisija.

​Per du etapus įvyko 10 turų, buvo pateikta 100 klausimų iš Lietuvos istorijos įvairia tematika: veiksmai ir kovos už Nepriklausomybę, žmonės, mokslas, kultūra, menas, literatūra, sportas, pinigai, Jonavos krašto istorija ir pažintis su Lietuva – kiekviename ture reikėjo atpažinti po vieną vietovę ar objektą.
Komandos žaidė labai rezultatyviai. Po pirmojo protų kovų etapo (2017 m.) paaiškėjo komandos lyderės. Tai „Kraštiečiai“ (Čičinų biblioteka) ir „Žeimiai“ (Žeimių biblioteka), pelniusios po 98 taškus. Maksimaliai per visus turus buvo galima surinkti 200 taškų. Pirmąją vietą ir pagrindinį prizą laimėjusi Čičinų bibliotekos komanda „Kraštiečiai“ surinko net 196 taškus. Nuo jų tik 5 taškais atsiliko Žeimių bibliotekos komanda „Žeimiai“. Trečioje vietoje liko Jonavos viešosios bibliotekos komanda „Jonavos ainiai“, pelnę 173 taškus.

​Pagal surinktų taškų skaičių komandų užimamos vietos: 1 – „Kraštiečiai“ (Čičinų biblioteka) – 196 taškai, 2 – „Žeimiai“ (Žeimių biblioteka) – 191 taškas, 3 – „Jonavos ainiai“ (Jonavos viešoji biblioteka) – 173 taškai, 4 – „Avilys“ (Šveicarijos biblioteka) – 171 taškas, 5–6 – „Lankesa“ (Juškonių biblioteka) ir „Šilai“ (Šilų biblioteka) – 152 taškai, 7 – „Barupiečiai“ (Kuigalių biblioteka) – 137 taškai, 8 – „Užusaliečiai“ (Užusalių biblioteka) – 131 taškas.

​Reikia pažymėti, kad 7 ir 8 vietoje likusios komandos praleido po vieną turą – „Užusaliečiai“ pirmąjį, o ,,Barupiečiai“ – dešimtąjį. Todėl ir jų taškų kraitis mažesnis.
Komandiniame žaidime buvo visko: ir jaudinimosi, ir džiaugsmo, ir įtampos ar liūdesio akimirkų. Šie protų mankštos renginiai buvo smagūs ir turiningi, praplečiantys akiratį ir paįvairinantys laisvalaikį. Pasibaigus virtualiems protų kovų turams, balandžio 5 d. komandos susirinko Jonavos viešojoje bibliotekoje. Čia vyko baigiamasis susitikimas. Jo metu aptarti konkurso rezultatai, apdovanoti nugalėtojai, išsakytos nuomonės ir pastabos, o taip pat sužaistas papildomas draugiškas turnyras „Dar 10 klausimų apie Lietuvą“. 

​Krentant auksaspalviams lapams, spalio 11 d., protų kovų nugalėtojai „Kraštiečiai“ ir komandų kapitonai bei organizatoriai aplankė Valdovų rūmus. Įspūdinga ekskursija užbaigėme Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą konkursą.
Regina Lukoševičienė
 
Atsakymų pateikimas internetu

Klausimas pateiktas...

„Barupiečiai“

„Jonavos ainiai“

„Kraštiečiai“

„Lankesa“

„Šilai“

„Avilys“

„Užusaliečiai“

„Žeimiai“

Atsakymai pateikti

Konkurso komisija

Nugalėtojams – simbolinis bilietas į Valdovų rūmus

Ekskursijos metu

Valdovų rūmuose

Ekskursijos dalyviai

© PigiosSvetaines.lt