Dėmesio! Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. lankytojų patogumui keičiasi Jonavos viešosios bibliotekos ir bibliotekos Rimkų filialo darbo laikas. 
Darbo dienomis lauksime Jūsų 10:00-19:00, o šeštadieniais 10:00-16:00.
​Jonavos viešoji biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis. ​Bibliotekos nedarbo laiku leidinius prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį prie pagrindinio įėjimo.​

Tamsaus vakaro skaitiniams – naujos knygos iš bibliotekos

2018 m. lapkričio 16 d.
Paskutiniam rudens mėnesiui, tamsiajam lapkričiui, besibaigiant, Jonavos viešoji biblioteka savo esamiems ir naujiems skaitytojams siūlo neseniai iš įvairių Lietuvos leidyklų gautas knygas.
Tie, kas atsimena prieš metus Jonavoje vykusius festivalio „Literatūrinės slinktys“ renginius, turėtų susidomėti almanachu „Literatūrinės slinktys 2017”. Jame galima rasti ir tąsyk mūsų mieste viešėjusių poetų kūrybos, ir naujų vardų, kuriančių naujausios lietuvių literatūros tendencijas, eilėraščių. Šis įvairių poetų tekstų rinkinys jonaviečiams maloniai primena, kad ir savo aplinkoje turime rašančių jaunų žmonių, kuriems labai svarbus bendraamžių ir vyresniųjų dėmesys. O, žiūrėk, po kelerių metų Jonavoje rašantis jaunimas gali atsidurti sostinėje sudaromų ir leidžiamų knygų puslapiuose. Taigi, skaitykime tai, ką rašo pradedantieji savo literatūrinį kelią – juokaujant galima sakyti, kad tai prilygsta patikimo lietuvių literatūros horoskopo skaitymui.
Šie metai Lietuvoje buvo ypatingi mūsų valstybės šimtmečiui skirtais renginiais. Kad jų herojai netaptų vienadieniais, Jonavos viešoji biblioteka ragina perskaityti profesoriaus Liudo Mažylio knygą „99 metai po įvykio“. Ši knyga itin vertinga todėl, kad supažindina su ta mūsų istorijos medžiaga, kurios bendrojo lavinimo mokyklose daugelis nesame girdėję. L. Mažylio knyga – tai bibliotekos lentynų turtas, kuriuo mielai dalijamasi su skaitytojais, nes nežinoti savo šaknų yra tas pat, kas atsisakyti mokytis iš gyvenimo. Senovės romėnai sakydavo, kad istorija – tai gyvenimo mokytoja. Biblioteka yra tie namai, kurie tvirtai teigia – mokykimės visą gyvenimą!
Kas iš mūsų savo kasdienybėje nėra susidūręs su absurdiškomis situacijomis? Klasikinė Franzo Kafkos knyga „Procesas“ mums primena, kad savo elgesiu, vertybėmis ir pasirinkimais galime priešintis absurdui ir kasdienybėje kurti prasmę sau ir artimiems žmonėms arba palūžti ir prisiimti aukos vaidmenį. F. Kafkos romanas skirtas žmonėms, kurie mato šviesą tunelio gale ir nori geriau suprasti save bei pasaulį. Pagaliau, būti perskaičius F. Kafkos „Procesą“ - tai jau gyvenimo būdo ir stiliaus veiksmas, reiškiantis, kad dar tebemąstome ir esame neabejingi savo kiemui, gatvei ir miestui bei jame veikiančiai bibliotekai.

​Ramūnas Čičelis  

© PigiosSvetaines.lt