Tarptautinė dailės rezidentūra sugrįžo!

​​2021 m. liepos 8 d.
     Tarptautinė dailės rezidentūra Jonavos viešojoje bibliotekoje praėjusių metų liepą žengė pirmuosius žingsnius. Tąkart sulaukėme menininkų iš Vokietijos: Igno Gleixner ir Julijos Klevinskaitės, kurie po kūrybingo mėnesio Jonavoje bibliotekai paliko po du savo sukurtus paveikslus. Metams apsukus ratą, įveikusi daugybę kliūčių ir vis dar besusidurianti su iššūkiais, Tarptautinė dailės rezidentūra sugrįžo! 
​     Liepos 1-ąją į miestą atvyko pirmasis šių metų rezidentūros dalyvis Benjamin Hall iš Jungtinės Karalystės. Šiuo metu didžiausiu Škotijos miestu tituluojamame Glazge gyvenančio menininko kūrybos laukas platus: naujosios medijos, animacijos, instaliacijos, filmai, kūrybinė kompiuterija ir rašymas. Svečias studijavo Glazgo menų mokykloje, Kembervelio menų kolegijoje ir Kyoto universitete Japonijoje. Būdamas jauno amžiaus, jis jau spėjo surengti keturiolika parodų Glazge, Londone, Edinburge ir kituose Jungtinės Karalystės miestuose bei Japonijoje, įgyti patirties filmų festivalių organizavime, aktyviai savanoriauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Į Jonavos viešąją biblioteką Benas atvyko su originaliu kūrybiniu projektu, kurio centre – virtuali realybė, sukurta remiantis bibliotekos fondais. Pasitelkdamas turimą medžiagą, menininkas sieks sukurti savotišką žaidimą, kuris bibliotekos kolekcijas pavers kinematografine patirtimi, o skaitytoją – įtrauks į naują kūrybinį eksperimentą, skatinantį kitaip pažvelgti į mums įprastą aplinką bei jos objektus.
​      Antrą liepos dieną Jonava sulaukė lenkų dailininkės Karolinos Pielak. Nuo vaikystės mėgstanti skaityti, bibliotekas kūrėja apibūdina kaip ypatingas vietas, kur vaizduotė gali vienu metu transformuotis į tūkstančius erdvių: „Praeitis, dabartis ir ateitis susitinka bibliotekoje, o laikas čia skrieja tarp knygose parašytų žodžių, mūsų sapnų, įsitikinimų bei troškimų“. Aktyviai dalyvaujanti kitų užsienio šalių rengiamose meno rezidencijose, Jonavoje kūrėja planuoja toliau plėtoti savasties, tapatybės ir žmonių tarpusavio bendradarbiavimo temą. „Norėčiau sukurti istoriją, kuri įkvėptų užduoti klausimus apie tai, ką mes turime, kokios mūsų šaknys ir tapatybė. Tebūnie mano sukurti darbai bus ne tik mano minčių atspindys, bet ir sukurs mažytę vietą jūsų klausimams“, - mintimis dalijasi Gdansko Vaizduojamųjų menų akademiją baigusi menininkė, pastaraisiais metais surengusi parodas Lenkijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Jungtinėse Valstijose. Jonavoje ji jau spėjo susipažinti su jaunaisiais miesto skaitytojais, atvykusiais į kūrybines dirbtuves, prie kurių organizavimo draugiškai prisidėjo „Savas loftas“ šeimininkas Gediminas Gutauskas.
    ​ Benas ir Karolina Jonavos pulsą bandys pajusti visą liepos mėnesį. Liepos 22 dieną menininkai lauks jonaviečių ir miesto svečių Atvirų durų dienoje - kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyks „Savas loftas“ studijoje, Kauno g. 44, o jau liepos 28 dieną projekto „Tarptautinė dailės rezidentūra“ uždarymas, kuriame prisiminsime gražiausias akimirkas, aptarsime nuveiktus darbus ir palinkėsime sėkmės Karolinai ir Benui. Uždarymą muzikos garsais praturtins Arma Agharta (garso performansas „Atidaryto narvelio sindromas“).

     ​Po menininkų viešnagės bibliotekoje pasiliks jų darbai, kuriuos kartu su neišdildomais įspūdžiais ir įveiktais iššūkiais saugosime kaip didžiulę dovaną ir įrodymą, jog net keisčiausios idėjos, jei jomis tiki, gali išvysti dienos šviesą. Belieka tikėtis dar šiek tiek sėkmės ir draugiško miesto bendruomenės nusiteikimo. Tokių svečių dar neturėjome!

     Projektą finansuoja: LKT ir Jonavos rajono savivaldybė
     Ačiū prisidedantiems prie šių metų rezidentūros etapo įgyvendinimo: „Taste StudioLT“, „Basakojų takas“ ir „Savas loftas“.
 ​

Menininkų mėnesis Jonavoje - nuotraukų galerijoje 

© PigiosSvetaines.lt