Tęsiamos kūrybinės vertimo dirbtuvės

2018 m. spalio 3 d.
Po pirmojo, rugsėjį įvykusio susitikimo su Jonavos viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Vokiška literatūra prabyla lietuviškai“ (projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba) vertimo kūrybinių dirbtuvių vadovu vertėju, rašytoju dr. Laurynu Katkumi, jau šią savaitę, spalio 4-5 dienomis mūsų miesto gimnazijų moksleiviai, padedami L. Katkaus, bibliotekoje vers šveicarų autorės Bettinos Spoerri novelę „Greičiau nei šviesa“.

​​Projektą rengti ir vykdyti bibliotekos darbuotojus paskatino tai, kad Jonavos rajone užsienio kalbų, ypač vokiečių kalbos, brandos egzaminus moksleiviai kasmet išlaiko labai aukštais pažymiais. Tai verčia galvoti, jog bent keli abiturientai kasmet renkasi užsienio kalbų filologijos studijas.
​ 
Projekto „Vokiška literatūra prabyla lietuviškai“ renginiuose šiais metais dalyvauja beveik dešimt miesto vyresniųjų klasių moksleivių. Numatoma, kad lapkričio 22-23 dienomis mokinių laukia neilinė patirtis – kelionė į rašytojo Thomo Manno memorialinį muziejų Nidoje, kur atvyks ir pati išversto kūrinio autorė B. Spoerri. Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraščio „Metai“ 2018 metų gruodžio mėnesio numeryje Jonavos moksleivių išversta novelė bus išspaudinta kaip atskira publikacija.

Jonavos miesto mokyklos – tai viešosios bibliotekos socialiniai partneriai, su kuriais bendradarbiaujama jau ne vienerius metus. Projektas „Vokiška literatūra prabyla lietuviškai“ – šio gražaus ir tvaraus darbo rezultatas.

​Projektą dalinai finansuoja:

​​

​Ramūnas Čičelis
  
© PigiosSvetaines.lt