VAIKAMS

          VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS DARBO LAIKAS              
NUO RUGSĖJO 1 D. IKI BIRŽELIO 30 D.


                                                        Pirmadienis                                                      10.00–18.00 val.
                                                        Antradienis                                                       10.00–18.00 val.   
                                                        Trečiadienis                                                      10.00–18.00 val.

                                                        Ketvirtadienis                                                   10.00–18.00 val.

                                                        Penktadienis                                                     10.00–18.00 val.

                                                        Šeštadienis                                                        10.00–16.00 val.
                                                        Sekmadienis                                                      nedirbame

Šiaurės šalių literatūros savaitė

2018 m. lapkričio 16 d.
Lapkričio 12-18 d. Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius jau penkioliktus metus dalyvavo projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Šių metų tema – Šiaurės herojai. Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Kas ir kokie gi tie Šiaurės herojai, kokie jų bruožai, savybės? Tai tik keli klausimai, kuriuos gvildeno Šiaurės šalių literatūros savaitės dalyviai.

​Lapkričio 12 d. Šiaurės šalių literatūros savaitė prasidėjo Šviesos ir žodžio švente „Superherojai“. Šventės metu Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 4a klasės mokiniai garsiai skaitė švedų rašytojų Elias ir Agnes Våhlundų knygos „Superherojų vadovas“ ištrauką. Skaitymų klausėsi, knygos iliustracijas ekrane žiūrėjo ir savo superherojus piešė Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Renginio dalyviai įvardijo svarbiausius superherojaus bruožus, ypatybes, galias ir dalyvavo Šiaurės šalių vaikų knygų herojaus rinkimuose. Vaikų balsų dauguma laimėjo knygos „Superherojai“ veikėja Lisa. Nemažai balsų surinko Nindzė Timis, Pepė Ilgakojinė, Karlsonas ir Vikingas. Šventės dalyviai nusprendė, kad jie patys yra arba gali tapti tikrais superherojais. 

​Didelio vaikų ir pedagogų dėmesio sulaukė Vaikų literatūros skyriuje parengta spaudinių paroda „Šiaurės šalių literatūra vaikams“ ir eksponuojama Jonavos miesto vaikų lopšelių-darželių bendruomenių rankdarbių paroda „Mano herojus iš Šiaurės“.  

​Visos savaitės metu Vaikų literatūros skyriuje Šiaurės šalių knygų herojai sulaukė svečių iš Jonavos rajono lopšelių-darželių ir mokyklų. Vaikai susipažino ir skaitė Šiaurės šalių rašytojų knygas, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, žaidė skaitymą skatinančius žaidimus.

​Nuoširdžiai dėkojame visiems Šiaurės šalių literatūros savaitės dalyviams ir kviečiame aplankyti veikiančias parodas. 
 


Šventinė-pažintinė popietė „Mano augintinis“

2018 m. spalio 10 d.
Spalio 4 dieną pasaulyje minima Pasaulinė gyvūnų diena. Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje ši diena švenčiama jau penktus metus. Ta proga buvo parengta spaudinių paroda „Mano augintinis“. O spalio 4 d. 14 val. vaikai ir jų mažieji draugai atskubėjo į šventinę-pažintinę popietę „Mano augintinis“. Renginyje dalyvavo Jonavos Justino Vareikio progimnazijos pradinių klasių mokiniai, jų mokytojai, tėveliai, seneliai. Pagrindiniai renginio dalyviai buvo – augintiniai. 

Renginio metu vaikai su bibliotekininkėmis aptarė gyvūnų svarbą, jų apsaugą, elgesį su jais. Taip pat buvo pristatyta savanorystės reikšmė gyvūnų prieglaudoje. Susipažinome su įvairiausių veislių, dideliais ir mažais, nenustygstančiais vietoje ir ramaus būdo šunimis, gražuolėmis katėmis, šinšilomis, jūrų kiaulytėmis, žiurkėnu. Renginio dalyvio Roko augintinis išsiskyrė iš kitų, nes tai buvo mažas ąžuoliukas – Stelmužės ąžuolo palikuonis. 

Biblioteka yra prisijungusi prie Gyvūnų gerovės iniciatyvos projekto „Draugiški gyvūnams“ ir čia visada laukiami lankytojai su savo augintiniais.

​Dėkojame visiems šventės dalyviams ir kviečiame į biblioteką!     
      


 Dalintis facebook
 Nusiųsti draugui
 Dalintis linkedin
 Dalintis google+
 Dalintis twitter
 Dalintis sms žinute
Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, biudžetinė įstaiga
Adresas: Žeimių g. 9, LT-55158, Jonava Telefonas/faksas: (8 349) 53 160 El. paštas: biblioteka@jonava.rvb.lt Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190313985
​Puslapio administratorius: info@jonbiblioteka.lt 


 DARBUOTOJAMS

 

© Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
© PigiosSvetaines.lt