Kviečiame į festivalio NEPATOGUS KINAS filmų peržiūras Bibliotekoje

2024 m. spalio 1 d.
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Kviečiame į festivalio filmų peržiūras Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje, Informacijos ir mokymų erdvėje.

​Žiūrovų grupių registracija el. p. martyna.bredikiene@jonbiblioteka.lt arba tel. +370 349 61594.
Spalio 11 d. 12 val.
​Seansas 4-7 kl. Vaikams + edukacija

Hana ir Krokodilas (Hannah & de Krokodil, rež.: Lore Mechelaere, 15 min. (dubliuota lietuviškai) Sesės Fina (10 m.) ir Hana (13 m.) yra geriausios draugės. Jos viską daro kartu, viską viena kitai pasakoja. Jokia paslaptis nelieka neišsakyta. Tačiau vieną dieną jų santykiai pasikeičia, kai tarp jų atsiduria krokodilas. Krokodilas visada buvo šalia, bet atgimsta po pikto komentaro apie Hanos išvaizdą. Hana visaip krokodilą slepia, tačiau jis vis auga ir auga. Netrukus Fina pastebi, kad kažkas vyksta. Ji ima domėtis ir sužino, kad krokodilas – tai valgymo sutrikimas, kuris užvaldo tavo protą ir tavimi manipuliuoja. Nuo tada Fina visaip kovoja su krokodilu Hanos labui, tačiau kartais, kai jis dingsta, tai tik reiškia, kad Hana meluoja. Oazė (Oasis, rež.: Justine Martin, 14 min.) Rafelis ir Remis – dvyniai. Beprasidedant paauglystei, jie vis akivaizdžiau ima pastebėti savo skirtumus – vienas iš jų, turintis negalią, vis labiau atsilieka ir tampa įkalintas vaikystėje. Paskutinę vasarą gamtos apsuptyje jie dar gali pasimėgauti sustojusiu laiku ir tikra bendryste.

Spalio 18 d. 12 val. Seansas 5-10 kl. Vaikams + edukacija

​Laisvė riedlentėms! (Skate the city, rež.: Lies Van der Auwera, 15 min) Riedlentininkė Pipa pasiryžusi išsikovoti savo vietą mieste, kuriame riedlentininkams palikta mažai erdvės. Kartu su drauge Viktorija ji leidžiasi į miestą ieškoti šaunių vietų važinėti riedlentėmis, tačiau randa tik naujus ženklus su užrašu: „Jokių riedlenčių“. Grįžusios namo Pipa ir Viktorija sugalvoja planą, kaip susigrąžinti gatves. Jos pasitelkia vaizduotę: o jei pačios surengtų gatvės varžybas? Merginos nusprendžia pačios įgyvendinti šį drąsų planą ir iškart imasi veiksmų. Akimirka, kai viskas pasikeitė (From That Moment On, Everything Changed, rež.: Eef Hilgers, 15 min (įgarsinta lietuviškai) Ką daryti, kai tavo gyvenimas staiga apsiverčia aukštyn kojomis? Dokumentiniame filme „Akimirka, kai viskas pasikeitė“ aštuoni vaikai (7–15 metų) pasakoja, kaip prisimena tą akimirką, kai tėvai jiems pranešė apie savo skyrybas. Baltoje studijoje vaikai nuspalvina visas atmintyje išlikusias detales. Kaip susidoroti su klausimais, mintimis ir emocijomis, kurios tą akimirką sukosi tavo galvoje? O kaip su tuo susidorojo šie vaikai?

Spalio 22 d. 12 val. Seansas 10-12 kl. Vaikams + edukacija Neurotipai (Neurotypes, rež.: Maija Hirvonen, 1 val. 16 min)

Pradinukė Aida mėgsta tyrinėti akmenis, turi talentą kalboms, yra protinga ir atkakli. Tačiau Aidos smegenys veikia kiek kitaip nei daugelio – ji turi autizmo spektro sutrikimą. Namuose ji gali būti savimi, tačiau kitur jai tenka prisitaikyti. Neuroįvairiems žmonėms kasdienis pasaulis, ypač – mokykla, dažnai kelia nerimą ir iššūkius. Įkvėpta Gretos Thunberg, Aida pasiryžta pakeisti žmonių požiūrį į neuroįvairovę ir autizmo spektre esančius žmones. Jos aktyvistinė drąsa ir pasiryžimas įkvepia, nors kelias į labiau priimančią visuomenę tikrai nėra lengvas. Laikas išgirsti Aidą – visi žmonės turi teisę būti tokie, kokie yra, nesiekiant jų pakeisti.
© PigiosSvetaines.lt